Metrorowerem do… i z Fabryki
1 sierpnia Dąbrowa Górnicza dołączyła do największego w Polsce systemu roweru miejskiego. Jedna ze stacji Metroroweru zlokalizowana jest w Fabryce Pełnej Życia, tuż przy łące.
Uruchomiony przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię i firmę Nextbike system wystartował na początku tego roku w dziewięciu miastach z 276 stacjami i 1860 rowerami. Od 1 sierpnia system rozrósł się do 31 gmin, prawie tysiąca stacji i 7000 rowerów.
W Dąbrowie Górniczej na system Metroroweru składa się 40 stacji i 370 rowerów. Wszystkie rowery wyposażone są w nadajnik GPS. Dzięki temu rowery można wypożyczać i oddawać na stacjach bez konieczności wpinania do stojaków. Co ważne, system pozwala na swobodne przemieszczanie się pomiędzy gminami i pozostawienie roweru w innej miejscowości.
Ważne!
Posiadacze wszystkich biletów okresowych ZTM z Metroroweru będą mogli korzystać każdego dnia bez dodatkowych opłat przez 60 minut.
Szczegółowy instruktaż oraz cennik można znaleźć na stronie www.metrorower.transportgzm.pl
Źródło: www.dabrowa-gornicza.pl





Podobne artykuły
Sportowe emocje opanowały Strefę Smaku!
Nieczęsto zdarza się, aby sportowy sukces jednej osoby potrafił z dnia na dzień poruszyć całe miasto. Ba! Całą Polskę! Tak właśnie było na początku czerwca, kiedy pochodząca z
Nowa Strefa Smaku po miesiącu działania
Minął już miesiąc od uruchomienia Strefy Smaku w Fabryce Pełnej Życia. Przez ostatnie tygodnie przestrzeń tętniła życiem, przyciągając mieszkańców Dąbrowy Górniczej i gości szukających miejsca do spotkań, odpoczynku
Otwieramy sezon w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia
Fabryka Pełna Życia rozpoczyna sezon letni. Od 1 maja do 30 września ponownie działać będzie Strefa Smaku, ale w tym roku w nowej lokalizacji, przygotowanej w związku z
Wiosenne barwy….i nie tylko!
W sercu Zagłębia Dąbrowskiego widoczne są kolejne etapy zaawansowania inwestycji Fabryki Pełnej Życia - projektu, który przekształca teren po dawnej fabryce obrabiarek „Defum” w nowe centrum miasta. Zaawansowanie
Czytaj także
Sportowe emocje opanowały Strefę Smaku!
Nieczęsto zdarza się, aby sportowy sukces jednej osoby potrafił z dnia na dzień poruszyć całe miasto. Ba! Całą Polskę! Tak właśnie było na początku czerwca, kiedy pochodząca z
Nowa Strefa Smaku po miesiącu działania
Minął już miesiąc od uruchomienia Strefy Smaku w Fabryce Pełnej Życia. Przez ostatnie tygodnie przestrzeń tętniła życiem, przyciągając mieszkańców Dąbrowy Górniczej i gości szukających miejsca do spotkań, odpoczynku
Otwieramy sezon w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia
Fabryka Pełna Życia rozpoczyna sezon letni. Od 1 maja do 30 września ponownie działać będzie Strefa Smaku, ale w tym roku w nowej lokalizacji, przygotowanej w związku z
Wiosenne barwy….i nie tylko!
W sercu Zagłębia Dąbrowskiego widoczne są kolejne etapy zaawansowania inwestycji Fabryki Pełnej Życia - projektu, który przekształca teren po dawnej fabryce obrabiarek „Defum” w nowe centrum miasta. Zaawansowanie