Accessibility and Standards

HomepageAccessibility and Standards

Zgodność ze standardami

Staraliśmy się stworzyć serwis, który będzie użyteczny dla wszystkich odwiedzających, również dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli chciałbyś przekazać nam swoją opinię lub zaproponować konkretne rozwiązanie prosimy o kontakt.

Zależy nam na tym, aby serwis był bogaty wizualnie i aby mogli z niego korzystać wszyscy odwiedzający.

Serwis jest zgodny ze standardami Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 1.0 na poziomie AA. Wszystkie strony wykonane są w ustrukturyzowanym i semantycznym formacie XHTML. Do wizualizacji wykorzystano arkusz stylów CSS, a w celu lepszej interakcji z użytkownikiem – język JavaScript.

Wielkość czcionki

Rozmiary czcionek zastosowanych na stronach są określone w sposób względny, co pozwala na dostosowanie rozmiarów do potrzeb użytkowników. W szablonie strony dostępna jest funkcja powiększania czcionki, dzięki czemu rozmiaru czcionki nie trzeba zmieniać w ustawieniach przeglądarki.

Wersja do druku

Wszystkie strony posiadają specjalnie przygotowaną wersję do druku, która umożliwia drukowanie informacji znajdujących się na stronie. Wersja do druku jest przygotowana w oparciu o tzw. czcionkę szeryfową, która ułatwia czytanie materiałów drukowanych. Dodatkowo w wersji do druku można wyłączyć zbędne elementy graficzne. Pozwala to na oszczędność kosztów druku.

Obsługa przeglądarek

Strona została przetestowana na następujących przeglądarkach:

  • Microsoft Edge 85 i nowsze,
  • Google Chrome 85 i nowsze,
  • Mozilla Firefox 81 i nowsze
  • Opera 71 i nowsze,
  • Safari 13.1 i nowsze,
  • iOS Safari 13 i nowsze,
  • Chrome for Android 86 i nowsze.

Mimo, że strona internetowa nie była testowana na innych przeglądarkach, to jej zgodność ze standardami w zakresie dostępności sprawia, że będzie współpracować z wszystkimi przeglądarkami spełniającymi te standardy.