Spotkajmy się koncertowo
„Spotkajmy się koncertowo” 28 maja w Fabryce Pełnej Życia – to wyjątkowe zaproszenie na rodzinne spędzenie majowej niedzieli w Dąbrowie Górniczej.
W programie koncert z przebojami z filmów Disneya, występ orkiestry dętej, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dobra kuchnia w fabrycznej Strefie Smaku.
Już od godz. 11.00 Akademia WSB otworzy swoją strefę dla dzieci, a w ramach atrakcji proponuje między innymi animacje ruchowe, zabawy taneczne czy konkurencje sportowe, a wszystko to na zielonej łące w Strefie Wejściowej do Fabryki Pełnej Życia potrwa do godz. 13.00.
O godz. 16.00 rozpocznie się koncert „Dotyk Dźwięku” przygotowany przez Fundację „Wygrajmy Razem”. W programie będzie można wysłuchać wielkich przebojów z filmów Walta Disneya w wykonaniu Łukasza Barucha, Pawła Nodzaka, Bartka Peszuka, Mariusza Trzeciaka, Anny Wereszczyńskiej, Agaty Zakrzewskiej, Iwony Zięby, Karoliny Żelichowskiej, a towarzyszyć im będzie zespół Echotown.
Natomiast o godz. 18.00 batutę przejmie Ireneusz Duster, dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej, pod którego przewodnictwem będziemy mogli zabawić się w rytm znanych, lubianych i popularnych utworów, a na scenie wystąpią także wychowankowie zajęć wokalnych w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej i Pałacu Kultury Zagłębia.
W trakcie imprezy odbędzie się dobrowolna zbiórka publiczna na cele statutowe Fundacji „Wygrajmy Razem” numer: 2023/1974/OR.
Przez cały dzień w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia działać będzie 7 punktów gastronomicznych z różnorodną ofertą od pizzy, zapiekanek, bajgli, napojów chłodzących i gorących, koktajli, lemoniad przez desery, lody, kawy po dania na bazie makaronów dla mięsożerców oraz dla miłośników vege przysmaków.
Program wydarzenia „Spotkajmy się koncertowo”, niedziela, 28 maja:
godz. 10:00:
– Stefa Smaku z 7. punktami gastronomicznymi,
– otwarcie stoiska Akademii WSB;
godz. 11:00-13:00:
– strefa animacji rodzinnych Akademii WSB: animacje ruchowe, zabawy taneczne i integrujące, konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, giga bańki mydlane;
godz. 16:00 – koncert „Dotyk Dźwięku” z przebojami z filmów Walta Disneya w wykonaniu artystów związanych z Fundacją „Wygrajmy Razem” w aranżacjach muzycznych zespołu Echotown,
w programie m.in. utwory:
– „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas”,
– „Miłość rośnie wokół nas” z filmu „Król Lew”,
– „Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu”,
– „Liczy się tylko to” z filmu „Co w duszy gra”;
godz. 18:00 – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej z zaproszonymi wokalistami z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej i Pałacu Kultury Zagłębia,
w programie m.in. utwory:
– „Dziwny jest ten świat” wyk. Maja Cembrzyńska,
– „Unchain My Heart” wyk. Maja Cembrzyńska,
– „Coś optymistycznego” wyk. Julia Szotek,
– „Słucham Cię w radiu co tydzień” wyk. Julia Szotek,
– „A Night Like This” wyk. Amelia Rorat,
– „Ale to już było” wyk. Amelia Rorat,
– „Małgośka” wyk. Zuzanna Bednarek,
– „Napad” wyk. Zuzanna Bednarek,
– „One Moment in Time” wyk. Paulina Stąpel,
– „Radość najpiękniejszych lat” wyk. Paulina Stąpel,
– „Pozwolił nam los” wyk. Jacek Durlik,
– „Ktoś między nami” wyk. Julia Jończyk.
Zapraszają: miasto Dąbrowa Górnicza, Fabryka Pełna Życia, Pałac Kultury Zagłębia, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, Fundacja Wygrajmy Razem i Partner wydarzeń w Fabryce Pełnej Życia – Akademia WSB.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn i portal www „Nasze Sprawy”. Koncert poleca ABC – ARTE.PL.
Wstęp jest bezpłatny.

Podobne artykuły
Sportowe emocje opanowały Strefę Smaku!
Nieczęsto zdarza się, aby sportowy sukces jednej osoby potrafił z dnia na dzień poruszyć całe miasto. Ba! Całą Polskę! Tak właśnie było na początku czerwca, kiedy pochodząca z
Nowa Strefa Smaku po miesiącu działania
Minął już miesiąc od uruchomienia Strefy Smaku w Fabryce Pełnej Życia. Przez ostatnie tygodnie przestrzeń tętniła życiem, przyciągając mieszkańców Dąbrowy Górniczej i gości szukających miejsca do spotkań, odpoczynku
Otwieramy sezon w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia
Fabryka Pełna Życia rozpoczyna sezon letni. Od 1 maja do 30 września ponownie działać będzie Strefa Smaku, ale w tym roku w nowej lokalizacji, przygotowanej w związku z
Wiosenne barwy….i nie tylko!
W sercu Zagłębia Dąbrowskiego widoczne są kolejne etapy zaawansowania inwestycji Fabryki Pełnej Życia - projektu, który przekształca teren po dawnej fabryce obrabiarek „Defum” w nowe centrum miasta. Zaawansowanie
Czytaj także
Sportowe emocje opanowały Strefę Smaku!
Nieczęsto zdarza się, aby sportowy sukces jednej osoby potrafił z dnia na dzień poruszyć całe miasto. Ba! Całą Polskę! Tak właśnie było na początku czerwca, kiedy pochodząca z
Nowa Strefa Smaku po miesiącu działania
Minął już miesiąc od uruchomienia Strefy Smaku w Fabryce Pełnej Życia. Przez ostatnie tygodnie przestrzeń tętniła życiem, przyciągając mieszkańców Dąbrowy Górniczej i gości szukających miejsca do spotkań, odpoczynku
Otwieramy sezon w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia
Fabryka Pełna Życia rozpoczyna sezon letni. Od 1 maja do 30 września ponownie działać będzie Strefa Smaku, ale w tym roku w nowej lokalizacji, przygotowanej w związku z
Wiosenne barwy….i nie tylko!
W sercu Zagłębia Dąbrowskiego widoczne są kolejne etapy zaawansowania inwestycji Fabryki Pełnej Życia - projektu, który przekształca teren po dawnej fabryce obrabiarek „Defum” w nowe centrum miasta. Zaawansowanie