Fabryczny ogród dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej
To może być Twoje zielone miejsce w Fabryce Pełnej Życia! Pod takim hasłem zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzeniu naszego fabrycznego ogrodu. Ogrodu, w którym można posadzić swoją ulubioną roślinę, wyhodować dynię, sałatę albo pomidory. Mieszkańcom Dąbrowy Górniczej proponujemy możliwość zasadzenia roślin, warzyw i owoców na wyznaczonym i ogrodzonym terenie w Fabryce.
Chętni koniecznie powinni się wcześniej zgłosić wysyłając poprzez pocztę elektroniczną – pod adresem sekretariat@fabrykapelnazycia.eu – informację o terminie, w którym mogą w Fabryce się pojawić. Ci, którzy nie mają jeszcze pomysłu na swoją ulubioną roślinę nie muszą się martwić, pomożemy im wybrać coś do zasadzenia albo zaproponujemy, którą z roślin mogą się zaopiekować. Sprzęt ogrodowy także jest do dyspozycji przyszłych ogródkowiczów.
Pogoda sprzyja, dlatego zapraszamy do naszego ogródka już teraz. Zaczęliśmy sadzić w poniedziałek, 22 maja, a na zgłoszenia czekamy do 26 maja!
Ogród fabryczny to kolejne zielone miejsce na terenie Fabryki Pełnej Życia. Oprócz zielonej łąki, łąki kwietnej czy bramy kwiatowej zależało nam na zagospodarowaniu postindustrialnej części po fabryce Defum w samym centrum miasta z pożytkiem dla odwiedzających nas na co dzień i korzystających z przestrzeni rekreacji czy Strefy Smaku, w której działa przez cały tydzień 7 punktów gastronomicznych.
Ponadto chcemy zachęcić mieszkańców Dąbrowy Górniczej do kontaktu z naturą i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a także do dbałości o środowisko, klimat i popularyzowania zdrowego odżywiania!
Do fabrycznego ogrodu zapraszamy razem z naszym partnerem OBI. W ramach współpracy firma OBI dostarczyła kwiaty, sadzonki, skrzynie i siatkę ogrodową oraz produkty do codziennej pielęgnacji naszej zielonej przestrzeni dla mieszkańców, pomagając aktywnie w aranżowaniu tego miejsca, aby stało się jeszcze ciekawszym do spędzenia czasu wolnego.

Podobne artykuły
Sportowe emocje opanowały Strefę Smaku!
Nieczęsto zdarza się, aby sportowy sukces jednej osoby potrafił z dnia na dzień poruszyć całe miasto. Ba! Całą Polskę! Tak właśnie było na początku czerwca, kiedy pochodząca z
Nowa Strefa Smaku po miesiącu działania
Minął już miesiąc od uruchomienia Strefy Smaku w Fabryce Pełnej Życia. Przez ostatnie tygodnie przestrzeń tętniła życiem, przyciągając mieszkańców Dąbrowy Górniczej i gości szukających miejsca do spotkań, odpoczynku
Otwieramy sezon w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia
Fabryka Pełna Życia rozpoczyna sezon letni. Od 1 maja do 30 września ponownie działać będzie Strefa Smaku, ale w tym roku w nowej lokalizacji, przygotowanej w związku z
Wiosenne barwy….i nie tylko!
W sercu Zagłębia Dąbrowskiego widoczne są kolejne etapy zaawansowania inwestycji Fabryki Pełnej Życia - projektu, który przekształca teren po dawnej fabryce obrabiarek „Defum” w nowe centrum miasta. Zaawansowanie
Czytaj także
Sportowe emocje opanowały Strefę Smaku!
Nieczęsto zdarza się, aby sportowy sukces jednej osoby potrafił z dnia na dzień poruszyć całe miasto. Ba! Całą Polskę! Tak właśnie było na początku czerwca, kiedy pochodząca z
Nowa Strefa Smaku po miesiącu działania
Minął już miesiąc od uruchomienia Strefy Smaku w Fabryce Pełnej Życia. Przez ostatnie tygodnie przestrzeń tętniła życiem, przyciągając mieszkańców Dąbrowy Górniczej i gości szukających miejsca do spotkań, odpoczynku
Otwieramy sezon w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia
Fabryka Pełna Życia rozpoczyna sezon letni. Od 1 maja do 30 września ponownie działać będzie Strefa Smaku, ale w tym roku w nowej lokalizacji, przygotowanej w związku z
Wiosenne barwy….i nie tylko!
W sercu Zagłębia Dąbrowskiego widoczne są kolejne etapy zaawansowania inwestycji Fabryki Pełnej Życia - projektu, który przekształca teren po dawnej fabryce obrabiarek „Defum” w nowe centrum miasta. Zaawansowanie