Dąbrowski Dzień Żywności i Walki z Głodem
15 października na terenie Fabryki Pełnej Życia odbędzie się Dąbrowski Dzień Żywności i Walki z Głodem, organizowany przez Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie.
Od 13.00 do 16.00 aktywiści oraz społecznicy będą wydawać paczki żywnościowe dla potrzebujących oraz częstować ciepłym posiłkiem.
Organizatorem Dąbrowskiego Dnia Żywności i Walki z Głodem jest Danuta Lech, Prezeska Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie, laureatka nagrody „Przyjaciel Rodziny 2019”. Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie funkcjonuje już od ponad 20 lat, a Pani Danuta od 49 lat aktywnie udziela się społecznie, pomimo wielu trudności jakie spotykała na swojej drodze.
Każdy może przyłączyć się do Dąbrowskiej akcji poprzez:
- przekazanie żywności niezbędnej do przygotowania poczęstunku dla potrzebujących oraz paczek żywnościowych,
- pomoc w dniu przedsięwzięcia – wolontariat,
- promocję przedsięwzięcia przez udostępnienie informacji w social mediach,
- dotarcie z informacją do osób potrzebujących,
- wpłatę darowizny na rzecz Stowarzyszenia – z dopiskiem: na organizację Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem w Dąbrowie Górniczej (nr konta: 63 1560 1010 0000 9480 0000 1763).
Światowy Dzień Żywności ustanowiony został w 1979 roku (na dzień 16 października) przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości na temat problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem. Akcja ma też na celu zwrócenie uwagi na ilość żywności, którą marnujemy w codziennym życiu i zachęcenie do pomocy potrzebującym żyjącym blisko nas.
Źródło: www.dabrowa-gornicza.pl

Podobne artykuły
Sportowe emocje opanowały Strefę Smaku!
Nieczęsto zdarza się, aby sportowy sukces jednej osoby potrafił z dnia na dzień poruszyć całe miasto. Ba! Całą Polskę! Tak właśnie było na początku czerwca, kiedy pochodząca z
Nowa Strefa Smaku po miesiącu działania
Minął już miesiąc od uruchomienia Strefy Smaku w Fabryce Pełnej Życia. Przez ostatnie tygodnie przestrzeń tętniła życiem, przyciągając mieszkańców Dąbrowy Górniczej i gości szukających miejsca do spotkań, odpoczynku
Otwieramy sezon w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia
Fabryka Pełna Życia rozpoczyna sezon letni. Od 1 maja do 30 września ponownie działać będzie Strefa Smaku, ale w tym roku w nowej lokalizacji, przygotowanej w związku z
Wiosenne barwy….i nie tylko!
W sercu Zagłębia Dąbrowskiego widoczne są kolejne etapy zaawansowania inwestycji Fabryki Pełnej Życia - projektu, który przekształca teren po dawnej fabryce obrabiarek „Defum” w nowe centrum miasta. Zaawansowanie
Czytaj także
Sportowe emocje opanowały Strefę Smaku!
Nieczęsto zdarza się, aby sportowy sukces jednej osoby potrafił z dnia na dzień poruszyć całe miasto. Ba! Całą Polskę! Tak właśnie było na początku czerwca, kiedy pochodząca z
Nowa Strefa Smaku po miesiącu działania
Minął już miesiąc od uruchomienia Strefy Smaku w Fabryce Pełnej Życia. Przez ostatnie tygodnie przestrzeń tętniła życiem, przyciągając mieszkańców Dąbrowy Górniczej i gości szukających miejsca do spotkań, odpoczynku
Otwieramy sezon w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia
Fabryka Pełna Życia rozpoczyna sezon letni. Od 1 maja do 30 września ponownie działać będzie Strefa Smaku, ale w tym roku w nowej lokalizacji, przygotowanej w związku z
Wiosenne barwy….i nie tylko!
W sercu Zagłębia Dąbrowskiego widoczne są kolejne etapy zaawansowania inwestycji Fabryki Pełnej Życia - projektu, który przekształca teren po dawnej fabryce obrabiarek „Defum” w nowe centrum miasta. Zaawansowanie